Asgari Ücret Zammı 2024


Asgari Ücret Zammı Ne Oldu
Asgari Ücret Zammı Ne Oldu

Son dakika asgari ücret zammı açıklandı… Bekarı, evlisi, genci, yaşlısı milyonlarca çalışanın maaşına yansıyacak 2024 asgari ücret zam oranı belli oldu. ‘Asgari ücret zam oranı ne kadar oldu? Kaç TL zam geldi?’ soruları Ankara’daki kritik toplantı sonrası yanıt buldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan; Türk-İş, TİSK ve hükümet kanadından yetkililerle bir araya geldi. Toplantı sonrası Bakan Işıkhan, asgari ücret zam kararını duyurdu. Yeni yılda asgari ücrete yüzde 49 zam geldi ve 17 bin 2 TL oldu.

Bakan Vedat Işıkhan, 1 Ocak 2024 itibariyle asgari ücretin yüzde 49 zamla net 17 bin 2 TL olarak belirlendiğini açıkladı.

Asgari ücrete zam oranı açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Beştepe’de yapılan asgari ücret toplantısının ardından açıklama yapıyor.

Bakan Vedat Işıkhan, 1 Ocak 2024 itibariyle asgari ücretin 700 lirası asgari ücret desteği olmak üzere net 17 bin 2 lira olarak belirlendiğini açıkladı. Asgari ücrete yapılan zam oranı yüzde 49 oldu.

Işıkhan “Yeni miktarla çalışanlarımızı enflasyona ezdirmeme sözümüzü bir kez daha yerine getirmiş olmanın memnuniyeti içerisindeyiz” ifadelerini kullandı.

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ise kendi taleplerinin 18 bin lira ve yılda iki kere bu müzakerelerin yapılması olduğunu söyledi. Atalay, “Ama anlaşılan rakam 17 bin lira. Karara şerh koyacağız” dedi.

TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol ise “Devlet bizim devletimiz, işçi bizim işçimiz, işveren bizim işverenimiz. Bu masadan kalkıp yeni masalara oturacağız. Kutuplaşmak, çatışmak bu aileye yakışmaz. Hedefimiz, ortalama ücretin artması olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Asgari ücret zammı belli oldu. Son dakika haberine göre milyonların beklediği 2024 asgari ücret zammı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplantı sonrası netleşti. Günlerdir merak edilen “2024 asgari ücret zammı kaç TL oldu?” sorusu Ankara’da yapılan kritik toplantı sonrası yanıt buldu. Asgari ücret için zam pazarlığındaki taraflar Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın daveti üzerine AK Parti Genel Merkezi’nde gelmişti. Erdoğan’ın daveti üzerine Türk-İş, TİSK ve hükümet kanadından yetkililer aynı masada buluştu. Asgari ücret zammı kararı netleşti.

2024 asgari ücret zammı

ASGARİ ÜCRET SON DAKİKA! ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, hem TÜRK-İŞ hem TİSK hem de hükümet yetkililerini Ankara’ya davet etti. Tarafların anlaşması durumunda asgari ücretin bugün açıklanması bekleniyordu. Asgari ücret işçi ve işveren taraflarının istediği rakam ile hükümetin teklifi sonucu belirlendi.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*