E Devlet Kapısı


E Devlet Kapısı
E Devlet Kapısı

E Devlet Kapısı Nedir ? E Devlet Girişi Nasıl Yapılır ? E Devlet Şifresi Alma İşlemleri

E Devlet kapısı, vatandaşların devlet ile olan işlemlerinin internet üzerinden online olarak kolayca yapmalarını sağlayan gelişmiş bir sistemdir. Bu sistemi kullanmak için e devlet giriş yapmak gerekir. Her vatandaş için benzersiz olan tc kimlik numarası ve e devlet şifresi ile giriş yapıldıktan sonra e devlet kapısı hizmetlerinden sorunsuzca faydalanabilmektedir.

Vatandaşlar artık devlet kapısında vakit geçirmeyecek ve sıralarda beklemeyecektir. Çünkü vatandaşlar için E-devlet kapısı internet kapısı açılmıştır. Bu sayede vatandaşlar yaklaşık bütün bakanlıkların tek çatı altında olduğu bu sistemle vatandaşlara hizmet vermektedirler. Sosyal Güvenlik Kurumu, Vergi Dairesi, E-Bildirim, E-Hizmet Dökümü, İşe Giriş Beyannamesi ve buna benzer birçok kurum e devlet çatısı altında sizlere hizmet vermektedir. Bu hizmetten bütün vatandaşlar faydalanabilmektedir.

İnternet üzerinden bu sisteme giriş yapabilirsiniz. Böylece artık eskisi gibi sıralarda ve sıcaklarda sıra beklemek gibi bir derdiniz olmayacaktır. Devletin yaklaşık olarak bütün bakanlıkları bu çatıda altında toplanmış ve vatandaşlar için kolaylık sağlamaktadır.

 E Devlet Kapısı Şifresi Nasıl Alınır

E-devlet’e devletin internetteki yüzü diyebiliriz. Çünkü devlet çalışmalarını ve ihtiyaç duyduğu birçok şeyi internet ortamına taşımıştır. Vatandaş ise işi olduğunda gideceği kurumları, bankaları, kamu kuruluşlarını ziyaret etmeyecek artık internet üzerinden bu kurumlara bağlanabilecektir.

Böylece eskisi gibi bekleme derdi kalmayacaktır. Bu sistem en çok engelli vatandaşların işine yarayacaktır. Sırada bekleyemeyen bu vatandaşlar evden işleri artık kolay bir şekilde halledebileceklerdir. PTT şubelerinden 1 TL karşılığında alacağınız şifre ile birlikte sisteme giriş yapabileceksiniz. Sisteme giriş oldukça basit bir şekildedir.

E Devlet Kapısı Şifre Değiştirme

Kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak sisteme girebilirsiniz. E-devlet kapısı reel ortamdan sanal ortama taşınmıştır. Böylece vatandaşlara kolaylık sağlanmıştır. E-devlet kapısı vatandaşlara sonuna kadar açılmış ve hizmet vermektedir. e devlet kapısı üzerinden trafik cezanızı, vergi borcunuzu, arama gibi motorlu taşıt vergi borçlarınızı, ev vergilerinizi, askerlik durumunuzu daha birçok durumu e-devlet kapısı sayesinde internet üzerinden öğrenebilirsiniz.

Bu sayede kredi kartı olarak ödemenizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz ayrıca taksitli işlem dahi internet üzerinden yapabilirsiniz. E-devlet kapısı girişi diğer makalemizden okuyabilirsiniz. Giriş tek site üzerinden olmaktadır. Bunun için dikkat etmeniz gerekiyor.

E Devlet Kapısı Giriş

E-devlet kapısına girişi diğer yazımızdan okuyabilir ve buna göre hareket edebilirsiniz. Giriş için PTT müdürlüklerinden veya şubelerinden şifre almanız gerekecek ve bu şifreleri kimlik numaranızla birlikte girerek sisteme giriş yapabilirsiniz. Bu girişten sonra linkin sol yanında güvenlik anahtarı göreceksiniz. Böylece vatandaşlar güven altına alınmaktadır. Artık sırada bekleyerek sıkıcı saatler geçirmeyecek evden bütün işlerinizi halledebileceksiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*