E-Devlet Kırtasiye Desteği Başvurusu


E-Devlet Kırtasiye Desteği Başvurusu
E-Devlet Kırtasiye Desteği Başvurusu

Kırtasiye yardımı başvurusu nasıl gerçekleştirilir bunu öğreneceğiz. E Devlet sistemi üzerinden bu işlemi gerçekleştirebiliyoruz. 11 Eylül Pazartesi günü okulların açılmasıyla birlikte öğrencilerin kırtasiye ihtiyaçları olacaktır.

Nakit ihtiyaçları olacaktır. Bundan ötürü e-Devlet sistemi üzerinden bu başvuruyu gerçekleştirebilirsiniz. Ihtiyaç olunması halinde buradan nakit yardımı alabilirsiniz. Bu tutarlar sizin ihtiyacınıza göre belirlenir. Bir rakam söylemek buradan yanlış olacaktır.

Şimdi e-Devlet sistemine giriş yaptığınız varsayıyorum ve burada bulunan arama butonuna sosyal yardım başvuru hizmeti yazmamız gerekmekte. Sosyal yardım başvuru hizmetine tıklıyoruz. Ardından sağ üstte bulunan yeni başvuru seçeneğine tıklamamız gerekmekte.Burada bir aydınlatma metni ve veri sorumlusunun kimliği vesaire gibi seçenekler karşımıza gelmekte. Bunların ikisini onaylıyoruz. Kabul ve beyan ediyorum deyip kutucukları işaretleyip başvur deyip başvuru ekranımıza devam etmemiz gerekiyor. Buradaki adımlarda kimlik bilgileri karşımıza gelecek. Devam ettiğimizde kimlik bilgilerinizi kontrol ediyorsunuz ve bulunduğunuz adresi kontrol edip eğer o adreste oturuyorsanız evet deyip tekrardan bu sayfaya geliyorsunuz.

Şimdi bu kısım önemli. Aile destek programına mı başvurmak istiyorsunuz? Diyor. Burayı hayır olarak seçmeniz gerekiyor arkadaşlar. Geriye kalan kısmı kendinize göre doldurmanız gerekmekte.

Burada IBAN numarası verilmiş. Dilerseniz buraya IBAN’ınızı yazabilirsiniz arkadaşlar. PTT’den de bunlar teslim alınabiliyor. Yine de IBAN varsa elinizde yazmanızı öneririm. Sonrasında bunları doldurduktan sonra ihtiyaç ve taleplerinizi açıklayınız kısmına eğer veliyseniz, veliniz başvuru yapıyorsa öğrencim bulunmaktadır. Okullar on bir Eylül tarihinde açılıyor. Kırtasiye ihtiyaçlarını karşılayamıyoruz. Bundan ötürü nakit ihtiyacımı gidermek.

Kırtasiye yardımı ihtiyaçlarını gidermek için nakit yardımı talep ediyorum. Tarzında kendinize uygun bir cümle yazabilirsiniz. Bir metin oluşturabilirsiniz. Burada kaç tane çocuğunuzun olduğu ve neden bu kırtasiye yardımına ihtiyaç duyduğunuzu anlatan

Metinler burada yazabilirsiniz. Burayı size bırakıyorum. Ama önemli olan kısım kırtasiye yardımını nakit olarak talep ediyorum tarzında ihtiyacım var tarzında yazıları yazıp başvuruya devam edip formu göndermeniz

Başvurunuz okullar açılana kadar sonuçlanacaktır yüksek ihtimalle. Buradan kontrol edebilirsiniz. Sosyal yardım başvuru hizmeti yazarak da kontrol edebilirsiniz. Veya sosyal yardım bilgileri sorgulama yazarak da bunu kontrol edebilirsiniz. Umarım ihtiyacı olan herkes bundan faydalanır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*