E Devlet Şifremi Unuttum


E Devlet Şifremi Unuttum
E Devlet Şifremi Unuttum

E devlet şifremi unuttum ne yapabilirim diye düşünüyorsanız edevlet şifre yenileme ve telefon no ile şifre değiştirme işlemleri kurtarıcınız olacaktır. E devlet şifrenizi ptt müdürlüklerinden alarak e devlet kapısına bir iki giriş yaparak işlem yapmanız sonrasında , bir süre e devlet şifrenizle giriş yapmamanız halinde ve şifrenizi unutmanız söz konusu olduğu durumlarda bu probleminizi çözmek olanaksız değildir.

Sonuçta artık iyice yaygınlaşan bu e devlet kapısı ile bir çok işinizi oturduğunuz yerden online olarak rahatlıkla halledebildiğimiz için unutma ,not almama vs gibi durumlarda e devlet şifrenizi tekrar alabilirsiniz,peki bu işlemi nasıl yapıyorsunuz?

Öncelikle  daha önce yapmış olduğunuz gibi  oturduğunuz şehirdeki  ptt şubelerine gidiyor  ve t c kimlik numaranızla beraber unutmuş olduğunuz e devlet şifrenizi alabiliyorsunuz, yalnız bu işlem karşılığında 5 tl ödeme alınmaktadır.

E devlet şifrenizi  eğer ilk kez alıyorsanız 2 tl  ödeme yapılmakta iken şifrenizi unutmanızla bu ücret 5 tl oluyor dolayısıyla bu gibi durumlarla uğraşmamak için şifrelerinizi not etmeniz ve kaybetmemeye özen göstermeniz sizin için daha kârlı olacaktır. E devlet şifresi kişiye özel bir şifredir.

UNUTULAN E DEVLET ŞİFRESİNİ YENİLEME

Dolayısıyla şifre unutma durumlarında e devlet şifrenizi internet üzerinden numaranızla ya da bu tarz güvenlik kontrolleri çeşitleriyle alabilmeniz mümkün değildir. Vatandaşın kendisi tarafından ptt şubesine gidilerek alınması gerekmektedir. T C kimliğiniz ile beraber PTT‘ ye gelerek burada e devlet şifremi kaybettiğinizi tekrar almak istediğinizi belirterek 5 tl ödeme karşılığında şifrenizi alabiliyorsunuz, Aslında bu sistem sizin iyiliğiniz için düzenlenmiştir buradaki amaç  bir başka kişinin sizin adınıza  şifre alarak sizin üzerinizden işlem yapmasını engellemek içindir.

E DEVLET ŞİFRESİ DEĞİŞTİRME

E devlet kapısında güvenlik sistemi çok büyük önem arzettiği için  buna bu kadar dikkat edilmiş ve güvenlik önlemleri alınmıştır.Dolayısıyla bizde böyle şeylerin önüne geçmek için bu sistemin gerektirdiği şekilde işlemlerimizi gerçekleştirmeliyiz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*