E Devlet Şifresi Alma


E Devlet Giriş Şifresi Alma
E Devlet Giriş Şifresi Alma

Bilgiye erişim günümüzde edevlet sistemi sayesinde kolaylaştı. Kamuya dair işlemlerin gerçekleştirilmesi için e devlet giriş şifresine sahip olmak yeterlidir. Bu sistem ile belediyelere dair işlemlerden gelir idaresi başkanlığı başvurularına araç sahipliği durumunda sgk sigortalılık işlemlerine varıncaya değin onlarca bilgiye erişim online olarak gerçekleştirilmekte ve hem vatandaş hem vatandaş karlı çıkmaktadır.

Geçmiş dönemlerde devlet dairelerinde yaşanan yoğunluk sebebiyle hem millet hemde devlet sorun yaşamakta ve işgücü yani para kaybı meydana gelmekteydi. Artık e devlet kapısı ile vatandaşın hizmet alması hızlanırken devlette ciddi bir külfetten kurtulmuş oldu. İşte tüm bu işlemler e devlet giriş ile yapılmaktadır.

E devlet sistemi hayatımıza hız katarken bilgi doğrulama ve evrak temini de bilgisayarlar aracılığı ile gerçekleşmeye başladı. Şöyle ki; geçmişte sabıka kaydı almak için adliye kapılarında birikmeler yaşanırdı, şimdiyse edevlet girişi sayesinde online yapılmakta, yine ssk sorgulama, emeklilik başvurusu ve takibi gibi işlemleri kurumlara gitmek yerine oturduğunuz yerden yapabilmektesiniz.

E Devlet Girişi

Devletimizin sunduğu bu hizmet türlerine ulaşmak için e devlet girişi yapmak gerekir. Bunun için ise öncelikle bir e devlet şifresi sahibi olmalısınız. Şayet edevlet şifre alma konusunda sorun yaşıyorsanız size en yakın ptt şubesinden kolayca temin edebilirsiniz. Edevlet giriş şifresi size özel olarak kapalı zarfta sunulan bir koddur. Bu kod ile e devlete ilk girişinizi yaparken kullanır ve ardından bu şifreyi güvenliğiniz için değiştirmeniz istenir.

E Devlet Şifresi Alma

e-Devlet şifresi almak oldukça basittir. Postaneden iki tl karşılığında bu şifre her vatandaşa verilir. Peki e devlet şifremi unuttum ne yapmalıyım gibi bir sorunuz var ise bunun da çözümü bulunmaktadır. Öncelikle ilk kez aldığınız edevlet şifresiyle giriş yaptığınızda e posta adresiniz ve cep telefonunuzu ekrana tanıttıysanız e devlet şifremi unuttum menüsünden e devlet şifre yenileme ya da değiştirme sekmesini kullanarak yeni bir edevlet giriş şifresi alabilirsiniz. Yine bunu yapmadıysanız ptt den yeni bir şifre isteyebilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*