Emeklilere Bayram İkramiyesi 2024


Emeklilere Bayram İkramiyesi 2022
Emeklilere Bayram İkramiyesi 2022

Emekli bayram ikramiyesi zammı son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz seme Ramazan ve Kurban Bayramı’nda 2’şer bin lira ve Cumhuriyetin 100. yılına özel 5 bin TL toplamda 9 bin lira ikramiye alan emeklilere zam müjdesi geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan bu konuda gerekli adımları atmaya hazır olduklarını dile getirdi. Açıklamaların ardından “2024 emekli bayram ikramiyesi ne kadar olacak?” sorusu gündemdeki yerini aldı.

Her sene Ramazan ve Kurban Bayramı’nda olmak üzere yılda iki kez ödenen emekli ikramiyesine zam beklentisi gündemdeki yerini aldı. Bayram ikramiyeleri geçtiğimiz yıl 1100 liradan 2 bin liraya yükseltilmişti. Maaş zamlarının belli olmasıyla sıra bu sene verilecek emekli bayram ikramiyesi zammına geldi.

Emekli Maaş İkramiyesi 2024

Emekli maaşlarına yapılan ek zammın belirlenmesinin ardından, emeklilerin bayram ikramiyelerine de zam söz konusu.. Düzenlemenin mart ayında Meclis gündemine gelmesi planlanırken, ikramiyenin kaç lira olacağıyla ilgili kamuoyunda üç senaryo dile getiriliyor.

Memurlar ile SSK ve Bağkur emeklilerinin zam oranı yüzde 49,25 olarak belirlenerek en düşük emekli aylığı da 7.500 liradan 10 bin liraya çıkarıldı.

Seçim öncesinde emekli maaşı zammının yanı sıra ikramiyeler de gündeme geldi. Emekli vatandaşlara ödenen Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı ikramiyesi 2 bin liraya çıkartılmıştı. 2024 yılının ‘Emekliler Yılı’ olarak ilan edilmesi ve yerel seçimlerin de etkisiyle zam yapılacağı konuşuluyor..

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan’ın sinyali vermesinin ardından emeklinin gözü bayram ikramiyesine çevrildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile bir araya gelip konuyu ele alınacak.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ 3000 TL OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekli ikramiyelerinin 2 bin TL’den 3 bin TL’ye yükseltileceğini duyurdu.

Emeklilerimize bayram ikramiyelerinde bütçeyi zorlama pahasına bir artış yapmayı düşünüyoruz. Önümüzdeki bayram bu rakamı yüzde 50 artış ile 3 bin liraya yükselteceğiz.
Emeklilere ikramiye uygulaması

2018’de bin TL ile başlayan emeklilere bayram ikramiyeleri 2023’te 2 bin TL’ye çıkartılmıştı.

Böylelikle Cumhurbaşkanı’nın müjdesiyle ikramiyeler 2 bin TL’den 3 bin TL’ye çıkartıldı.

İkramiyeler her yıl ramazan ve kurban bayramları öncesi emeklilerin hesaplarına yatırılıyor.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*