İstenmeyen SMS Mesaj ve Arama Engelleme Servisi


SMS Arama Engelleme
SMS Arama Engelleme

Yeni yılla birlikte istenmeyen sms ve aramaları ileti yönetim servisi ile engelleme dönemi başladı. İYS sms mesaj engelleme servisine bir çok erişim mevcuttur. Bu içeriğimizde e devlet ile sms ve arama engelleme servisinden nasıl faydalanılır bunu göreceğiz.

İYS Vatandaş portalını kullanarak tanıtım vs amaçlı gelen mesaj ve aramaları engellemek için öncelikle iys.org.tr adresindeki vatandaş portalına giriş yapmak gerekmektedir.

Ekran üzerinden iki türlü giriş yapabilirsiniz. İsterseniz telefon numarası ve eposta adresiyle isterseniz de kısa yolda e-devlet ile giriş yapma imkanına sahipsiniz. Biz e devlet mesaj engelleme işlemine devam edeceğiz.

E-devlet ile giriş yap dediğinizde karşınıza edevlet kapısı çıkacak ve bilgileriniz gireceksiniz. Ardından bir hoş geldin mesajı görecek ve okudum anladığım kutusunu işaretledikten sonra kabul edeceksiniz.

Daha sonra eklemek istediğiniz telefon numarası ve e-posta adresinizi girip doğrulamasını yapacaksınız.

Ekrana birden fazla telefon numarası da ekleyebilirsiniz. Numara ekleyip doğrulama yaptıktan sonra aşağıda gördüğünüz üzere İZİNLERİ YÖNET bağlantısına giriş yapıyoruz.

İzinleri yönet kısmına girdiğimizde telefonumuza arama yapma ve sms mesajı gönderme onayına sahip firmaların listesini göreceğiz.

SMS Arama Engelleme
SMS Arama Engelleme

İstenmeyen sms engelleme yapmak için ilgili firmanın üzerine tıklayıp mesaj izni ve arama izni onaylarını kaldırıp kaydetmeniz gerekecektir.

İstenmeyen sms ve aramalara son verecek bu uygulama sayesinde vatandaşlar yoğun mesaj yağmurundan bir nebze kurtulacaktır. Bu sebeple bu projeyi hayata geçiren yetkililere teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*