Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme


Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme
Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödeme

MTV olarak bilinen motorlu taşıtlar vergisi ödemesini son güne bırakmadan ödeyebilirsiniz. GİB mtv ödeme sayfasından motorlu taşıtlar vergisini hesaplayabilirsiniz. Aynı zamanda bankanızdan kredi kartı ile taksitle mtv ödemeleri yapılabildiği gibi mtv hesaplama ile uğraşmak istemiyorsanız e-devlet kapısına giriş yaptığınızda aracınızın 2019 yılı motorlu taşıtlar vergisinin kaç para olduğunu öğrenebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Online Ödeme

Ülkemizin kalkınmasını sağlayan en önemli gelir kaynaklarından birisi vatandaşlardan alınan vergilerdir. Bu vergiler mal varlığımızla orantılı olarak devlete ya da tüzel kişiliklere yaptığımız ödemelerdir. Elde ettiğimiz gelir veya sahip olduğumuz her taşınabilir/taşınamaz malda devlete ödemeler yaparak devletin ayakta kalmasını sağlayan mali dayanağı oluştururuz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

Emlak vergisi arsa vergisi iş yeri vergisi motorlu taşıtlar vergisi bunlardan bazılarıdır. Bu yazımızda motorlu taşıtlar vergisinin en pratik yollarla nasıl ödenebileceğini anlatmaya çalışacağım. Bildiğiniz üzere hayatımızın bir parçası haline gelen internet kolaylıklar devrimi yaparak bizleri devlet dairelerinin kasvetli ortamından kurtarmayı başarmıştır. Dolayısıyla teknoloji çağının nimetlerinden faydalanarak internet üzerinden ödemelerimizi zaman kaybı yaşamadan istediğimiz yerde yapabiliyoruz. Sahip olduğumuz aracın vergisini ödemek de bu kolaylıkların arasında yer alıyor. Sanal âlemdeki devlet kapısı olan e devlet üzerinden her alanda sorgulama yapabileceğimiz gibi ödemeler noktasında da bu site bizi yönlendirmektedir.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Sorgulama

Arama motorumuza “motorlu taşıtlar vergisi ödeme e devlet” yazdığımızda karşımıza gelen ilk site e devletin online işlemler yapabileceğimiz motorlu taşıtlar vergisi sayfasına götürüyor. Burada da ifade edildiği üzere araç vergisi borcumuzu plaka no vergi kimlik no veya tescil tarihi ile sorgulayabiliyoruz. Bu sorgulamada aracımızla ilgili kimlik bilgileri motorlu taşıtlar vergisi borcunu  trafik para cezasını borç bilgilerini ve tüm tahsilat bilgilerini öğrenebilirsiniz. Bu sayfanın hemen altında yer alan “Motorlu taşıtlar vergisi borcunuzu öğrenmek için tıklayınız” yazan bölüm bizi Gelir idaresi başkanlığı internet vergi dairesine yönlendiriyor. Bilgisayardan veya android telefonlardan da işlem yapabileceğimiz bu site vergi dairesinin tamamen pratik bir yansımasıdır.

Motorlu Taşıtlar Vergisi 2019

Bu site üzerinden tüm vergi borçlarımızı kredi kartı ile borcumuzu taksitli veya peşin olarak ödeyebiliyoruz. Ödeme yapmadan önce Gelir İdaresi Başkanlığı(GİB) sitesinden hesaplama yapabilmekteyiz. Eğer kredi kartımız yoksa vergi tahsil yetkisi verilen bankaların listesi yine burada linke tıklayarak öğrenilebilmektedir. GİB üzerinden işlem yapacaksak eğer 6111/6495 sayılı kanun kapsamında kredi kartı ile ödeme yapmak için kullanıcı kodu TC kimlik numarası plaka no ile veya tecil dosya numarası ile giriş yapabilir ve zaman kaybı olmadan devlet dairesi stresi olmadan istediğiniz yerden işinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*