SGK Sorgulama


SGK Sorgulama
SGK Sorgulama

Sigorta primleri ödenen bir çalışan olarak sgk sorgulama yapmanız yatırılan prim miktarını ve maaşınız üzerinden mi sigortalı olduğunu görmenizi sağlayan en temel belgedir. Eski zamanlarda kuyruk bekleme alışkanlıklarınızı bir kenara bırakarak, artık teknolojinin sunduğu hızlı ve kaliteli kullanım fırsatlarına ulaşmanız sizlere de zaman kazandıracaktır. Sgk Sorgulama sistemini kullanarak; 4a hizmet dökümü, sgk Tescil ve Hizmet Dökümü, İşgöremezlik Ödemesi veya Emekli Aylık Bilgisi sorgulamalarının tamamını hızlı ve güvenli bir şekilde öğrenebilir, ihtiyacınız olan tüm bilgilere hızlıca ulaşabilirsiniz. Aradığınız hizmetlerin farklılığına göre her zaman hızlı sonuçlar alabileceğiniz, doğru kullanım sayesinde de e-devlet sistemi üzerinden tüm kamu kurumlarıyla olan işlemlerinizi yapabileceğinizi sakın unutmayın.

SGK 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

SGK güvencesiyle çalışan ve özellikle özel sektörde çalışmalarına devam eden vatandaşların en fazla kullandığı sistem olan 4A Hizmet Dökümü sorgulama işlemi, SGK Sorgulama hizmetleri arasında en fazla rağbet görenidir. Sorgulama yapabilmek için, e-devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir.

Sadece prim sayınızı değil; işe giriş çıkış tarihlerini, emekli olmanıza ne kadar kaldığını ve ne zaman emekli olabileceğiniz gibi hesaplamaları da hızlıca elde etmenize olanak sunacak sistemi sizlerde kullanabilirsiniz. Sizlere, en kolay ve hızlı şekilde nasıl sonuç alacağınızı da anlatacağız.

İlk olarak e-devlet sistemine TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek işleme başlayın. Daha sonra, sağ üst tarafta bulunan ‘’Arama’’ bölümüne ‘’4A Hizmet Dökümü’’ yazarak enter tuşuna basın. Karşınıza çıkacak olan sonuçların genelde en üst sırasında yer alan ‘’Sosyal Güvenlik Kurumu/4A Hizmet Dökümü’’ bağlantısına tıklayarak, yönlendirilmeyi bekleyebilirsiniz.

Yönlendirme işlemi sağlandıktan sonra, karşınıza kimlik bilgileriniz ve en alt kısımda yer alan ‘’Toplam Uzun Vade Gün Sayısı’’ ibaresi belirecektir. Bu tutar, sizlerin ilk SGK giriş tarihinizden itibaren çalıştığınız toplam gün sayısını belirtmektedir. Aynı sayfa içerisinde ilk işe giriş tarihinizi, en alt kısımda ise; hangi firmalarda ne kadar çalıştığınız bilgilerine ulaşmanız mümkündür. Sorgulama yaptığınız ekranın detaylarını inceleyerek, hangi şirkette kaç gün çalıştığınız, SGK priminizin hangi unvanla yatırıldığı veya yatırılıp yatırılmadığı gibi bilgilerin tamamına hızlıca ulaşma şansını elde edebilirsiniz.

Oldukça rahat bir kullanım ve kolay ulaşım şansı sunan SGK Sorgulama hizmeti, E-Devlet üzerinde en fazla kullanılan hizmetler arasında gösterilmektedir. Düzenli olarak kullanarak, emekliliğinizi hesaplamanız da mümkün olabilir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*